Водіння автомобіля для початківців - механіка

Водіння на механіці

Водіння з нуля на механіці (на авто з механічною коробкою перемикання передач або МКПП) - складний процес. Незважаючи на це, багато майбутніх водіїв обирають саме цей непростий шлях отримання водійського посвідчення. Для цього є вагомі причини.

Юридичні аспекти, які спонукають обирати навчання водінню на МКПП

Згідно з Постановою КМУ №1007 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яку було ухвалено 22 вересня 2021 року, було внесено суттєві зміни до Постанови КМУ від 8 травня 1993 року №340 «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами». Зокрема до пункту 17, що стосується видачі водійського посвідчення після складання практичного іспиту в Територіальному Сервісному центрі МВС (ТСЦ):

 • У новій редакції зазначено, що якщо іспит складався на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач, до графи «12» посвідчення водія вноситься особлива позначка з кодом «78».
 • Це означає, що власникові прав категорії B з подібною позначкою дозволено керувати виключно автомобілями «автомат». Якщо співробітник патрульної служби виявить вас із таким документом під час водіння на механіці, це прирівнюється до їзди без водійського посвідчення з наслідками, що випливають із цього, у вигляді штрафу та адміністративки.
 • Пройшовши навчання водінню на механіці, ви можете відразу здати на права категорії B без будь-яких додаткових позначок. Вони дозволяють керувати машинами з будь-якою коробкою передач без обмежень.

З іншого боку, якщо ви в майбутньому захочете долучитися до МКПП, згідно з пунктом 25 Постанови №340 ви повинні будете пройти перепідготовку, яку проводить автошкола на механіці. Після цього знову складається іспит. У разі успіху - ваше водійське посвідчення буде обміняно на нове, вже без позначки з кодом «78».

Багато майбутніх водіїв абсолютно резонно вважають, що краще відразу викластися на максимум і більше не повертатися до цього питання.

Водіння автомобіля на механіці дає водієві більше переваг

Досвідчені водії відзначають таке:

 • Автомобілі з механічною коробкою передач значно дешевші.
 • Забезпечується максимальний контроль над автомобілем. Можливість обирати передачі вручну дає змогу краще адаптуватися до різних дорожніх умов і стилів водіння.
 • Здебільшого автомобілі з механічною коробкою передач більш економічні за витратою палива.
 • МКПП зазвичай простіша за конструкцією і надійніша в довгостроковій перспективі.
 • МКПП дає змогу краще використовувати потужність двигуна і тягове зусилля. У багатьох ситуаціях це безцінні речі, особливо під час буксирування або руху в горах.

Також, обираючи водіння з нуля на механіці по місту, ви одразу привчаєтесь до акуратної та дбайливої експлуатації транспортного засобу. У майбутньому чотириколісний друг віддячить вам за це меншими витратами на ремонт.

Чим принципово відрізняється водіння автомобіля на механіці?

Принципова відмінність МКПП - наявність третьої педалі «зчеплення». Вона роз'єднує двигун і трансмісію під час перемикання передач. При цьому:

 • Зчеплення необхідно натискати при кожному перемиканні передачі і при зупинці автомобіля, щоб запобігти зупинці двигуна.
 • Водій сам вибирає відповідну передачу за допомогою важеля перемикання передач. Водіння автомобіля з механічною коробкою передач вимагає розуміння, яка з них оптимальна в конкретних умовах. Навчання на МКПП дасть змогу відпрацювати ці навички.
 • Водіння на механіці для початківців буває складнішим. Воно вимагає координації між натисканням на педалі зчеплення і газу, а також перемиканням передач. Це означає, що руки і ноги водія працюють більш активно і синхронно.
 • Також необхідно контролювати, щоб відпускання зчеплення було плавним і відбувалося одночасно з натисканням на педаль газу. В іншому разі машина «затихне».
  Водіння автомобіля на механіці під час зупинки транспортного засобу вимагає від водія або поставити його на нейтральну передачу, або вичавити зчеплення, щоб двигун не заглух.
 • Під час запуску автомобіля зчеплення має бути вичавленим. Тільки так ви уникнете ривків або зупинки мотора.

Тому навчання їзди на механіці вимагає від учня та інструктора більше уваги і зусиль. Вам необхідний спокійний, досвідчений фахівець, який допоможе відточити необхідні навички до автоматизму.

Курси водіння на механіці в автошколі «Професіонал» - саме те, що ви шукаєте

Ми пропонуємо різні програми:

 • Водіння з нуля на механіці (для початківців).
 • Перепідготовка для тих, хто має водійське посвідчення на автомат і хоче зняти обмеження.
 • Уроки водіння МКПП для відновлення навичок після тривалої перерви.

Звертайтеся до наших менеджерів, вони підберуть для вас оптимальну персональну стратегію.

Водіння на механіці
Ціна: 3500 грн курс теорії +7000 грн курс практики; 9000 грн практичний курс навчання
Записатися на курси водіння / поставити питання прямо зараз
Документи необхідні для запису на навчання до автошколи:
 1. Ксерокопія, сканкопія або фото Паспорта громадянина України(1, 2, 11 сторінки) зі сторінкою реєстрації на території України. Власникам ID паспортів: ксерокопія, сканкопія або фото з двох сторін та виписка про місце реєстрації.
 2. Ксерокопія, сканкопія або фото ідентифікаційного коду.
 3. Фотографії розміром 3см х 4 см - 3 шт. Фотографії повинні бути в окулярах, якщо учень за медичними показниками носить окуляри і керуватиме автомобілем в окулярах.
 4. Медична довідка про придатність до керування транспортними засобами відповідних категорій (форма № 083/о) протягом перших трьох тижнів навчання.
Автомотошкола Професіонал
 • 11 років
  досвіду
 • 3 філії
  у місті
 • 16 досвідчених
  інструкторів
Відгуки наших учнів
 • Яна

  Пройшла теор.курс у інструктора Олександра. Все було вичерпно та ґрунтовно викладено. Отримала відповіді на всі хвилюючі питання

  03 червень 2024, 01:22
  Читати відгук
 • Світлана

  Доброго дня, хочу щиро подякувати за Ваші практичні заняття, турботу, підтримку! Завдяки Вам я навчилася впевнено керувати автомобілем, спокійно

  25 травень 2024, 12:46
  Читати відгук
 • Вероника

  Хочу сказать большое спасибо автошколе! Хоть я и растянула процесс получения прав почти на год, всё равно «профессионал» мне помог )) практика без

  10 травень 2024, 10:35
  Читати відгук