Водіння на автоматі: навчання для початківців і тих, хто бажає відновити навички

Водіння на автоматі

Автомобілісти-початківці часто обирають курси водіння автомат.

Автоматична коробка перемикання передач (АКПП) самостійно підбирає і перемикає передачі на основі швидкості, навантаження на двигун та інших параметрів руху. Водій просто встановлює режим (наприклад, P, R, N, D) і керує автомобілем, не піклуючись про інші питання трансмісії.

Рулити стає простіше, ви можете більшу частину своєї уваги зосередити на дорожній обстановці. Завдяки цьому водіння по місту на автоматі дозволяє новачкам робити менше помилок. Це означає, що ваш шанс обійтися без штрафів і через два роки обміняти водійське посвідчення на постійне без перездачі - набагато вищий.

Уроки водіння на автоматі для початківців дозволять скористатися всіма перевагами АКПП

Автомобілі з автоматичною коробкою перемикання передач набагато комфортніші:

 • Водіння авто на автоматі простіше. Водієві не потрібно перемикати передачі вручну і користуватися зчепленням. Це особливо зручно для новачків і в умовах інтенсивного міського руху. Транспортний засіб багато завдань бере на себе.
 • Водій може зосередитися на дорозі. Це знижує ризик ДТП. Водіння для початківців на автоматі - безпечніше.
 • Ви менше втомлюєтеся, оскільки не потрібно постійно працювати з педаллю зчеплення і важелем передач. Ви обов'язково оціните це в тривалих поїздках або в умовах напруженого міського трафіку.
 • Плавний перехід з однієї передачі на іншу забезпечує м'якість ходу.
 • Сучасні АКПП - це більш технологічно досконалі агрегати. Вони часто мають додаткові функції, такі як спортивний, економічний режим і ручне керування передачами, що дає змогу адаптувати поведінку автомобіля до вподобань водія та умов водіння.

Як свідчить багаторічна практика інструкторів автошколи «Професіонал», перший урок водіння на автоматі учням дається набагато легше, ніж на механіці. Надалі водії, які пройшли навчання водінню на АКПП, не так вже й часто прагнуть пересісти на класику.

Які обмеження має навчання на права на автоматі?

Згідно з сучасним українським законодавством, навчання водінню автомобіля на автоматі визначає, що складати практичний іспит на отримання водійського посвідчення категорії «B» у територіальному сервісному центрі МВС ви також будете на транспортному засобі з АКПП. З урахуванням актуальних змін, внесених до Постанови КМУ від 8 травня 1993 року №340 «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», це означає ось що:

 • Пройшовши курси водіння на автоматі, ви отримаєте водійське посвідчення з особливою позначкою в графі 12. Там буде вписано код «78». Він вказує на те, що ви склали практику на автомобілі з АКПП.
 • Таке водійське посвідчення дозволяє виключно водіння на автоматі. Пересівши за кермо «механіки», ви юридично прирівнюєтеся до особи, яка керує транспортним засобом без відповідних прав з усіма наслідками, прописаними в законодавстві України.
 • Права без особливої позначки дозволяють керувати авто з будь-якою коробкою перемикання передач.

Якщо ви обираєте уроки, які надає автошкола на автоматі, ціна не змінюється. Тому ці обмеження потрібно врахувати одразу.

Кому ще можуть знадобитися уроки водіння АКПП?

Хоча водійське посвідчення без коду «78» дозволяють керувати автомобілями з автоматичною коробкою перемикання передач, пересісти з механіки на АКПП не набагато легше, ніж навпаки. Практика водіння на автоматі істотно відрізняється, потрібні інші навички.

Якщо ви купили новий, сучасний автомобіль, у ваших інтересах пройти додаткове навчання в автошколі на автоматі. «Професіонал» пропонує такі уроки як для перепідготовки, так і для відновлення навичок. При цьому міняти права категорії «В» вам не потрібно.

Звертайтеся до наших менеджерів - вони дадуть відповідь на ваші можливі запитання і порекомендують оптимальний формат навчання водінню автомат.

Водіння на автоматі
Ціна: 3500 грн курс теорії +7000 грн курс практики; 9000 грн практичний курс навчання
Записатися на курси водіння / поставити питання прямо зараз
Документи необхідні для запису на навчання до автошколи:
 1. Ксерокопія, сканкопія або фото Паспорта громадянина України(1, 2, 11 сторінки) зі сторінкою реєстрації на території України. Власникам ID паспортів: ксерокопія, сканкопія або фото з двох сторін та виписка про місце реєстрації.
 2. Ксерокопія, сканкопія або фото ідентифікаційного коду.
 3. Фотографії розміром 3см х 4 см - 3 шт. Фотографії повинні бути в окулярах, якщо учень за медичними показниками носить окуляри і керуватиме автомобілем в окулярах.
 4. Медична довідка про придатність до керування транспортними засобами відповідних категорій (форма № 083/о) протягом перших трьох тижнів навчання.
Автомотошкола Професіонал
 • 11 років
  досвіду
 • 3 філії
  у місті
 • 16 досвідчених
  інструкторів
Відгуки наших учнів
 • Яна

  Пройшла теор.курс у інструктора Олександра. Все було вичерпно та ґрунтовно викладено. Отримала відповіді на всі хвилюючі питання

  03 червень 2024, 01:22
  Читати відгук
 • Світлана

  Доброго дня, хочу щиро подякувати за Ваші практичні заняття, турботу, підтримку! Завдяки Вам я навчилася впевнено керувати автомобілем, спокійно

  25 травень 2024, 12:46
  Читати відгук
 • Вероника

  Хочу сказать большое спасибо автошколе! Хоть я и растянула процесс получения прав почти на год, всё равно «профессионал» мне помог )) практика без

  10 травень 2024, 10:35
  Читати відгук